Bilety autokarowe
i na OKĘCIE

przeglądaj

Popłyń w rejs
PROMEM

przeglądaj
Zarezerwuj pokój
w HOTELU
przeglądaj
Znajdź swoje wymarzone
miejsce na
WAKACJE
przeglądaj
Zadbaj o bezpieczeństwo nie wyjeżdżaj bez
UBEZPECZENIA
przeglądaj
BILETY LOTNICZE
przeglądaj

Przed podróżą

Przy zakupie wymarzonych wakacji otrzymają Państwo druk umowy rezerwacji. Znajdują się na nim wszystkie niezbędne informacje dotyczące podróży, m.in. godzina, miejsce wylotu oraz wykupione świadczenia. Na 48 godzin przed wylotem prosimy o potwierdzenie godziny wylotu.

Każdy pasażer przed podróżą powinien:

- zapoznać się i dostosować do aktualnych przepisów paszportowych i wizowych obowiązujących w kraju docelowym wycieczki

- zapoznać się z charakterystyką i zwyczajami panującymi w kraju wyjazdowym

- zapoznać się z wymaganiami szczepień ochronnych w kraju docelowym

W przypadku imprez autokarowych prosimy o zgłoszenie się na zbiórkę 30 minut przed wyjazdem. Przy zakupie imprez samolotowych odprawa na lotnisku rozpoczyna się 2 godziny przed planowaną godziną odlotu. Na lotnisku otrzymają Państwo u przedstawiciela biura podróży bilety lotnicze, dowód ubezpieczenia (polisa), ogólne warunki ubezpieczenia oraz zawieszki na bagaż. Po otrzymaniu biletów należy udać się na odprawę biletowo – bagażową, gdzie otrzymają Państwo kartę pokładową oraz kwit bagażowy, które powinno się zachować do momentu odbioru bagażu.

Wybierając się w podróż samolotem warto dowiedzieć się ile bezpłatnego bagażu przysługuje Państwu na wybranej trasie przelotu w ramach zakupionego biletu. Ilości te określają międzynarodowe przepisy lotnicze. Wyróżnia się dwa rodzaje bagażu: bagaż przewożony w lukach samolotu (tzw. bagaż rejestrowany) oraz bagaż przewożony na pokładzie samolotu (tzw. bagaż nierejestrowany). W zależności od typu samolotu waga bagażu podstawowego na osobę wynosi 15 do 20 kg + bagaż podręczny do 5 kg o wymiarach nie większych niż 55 x20 x40 cm. Za każdy kg nadbagażu pasażer musi dodatkowo zapłacić. Cenne rzeczy takie jak pieniądze, sprzęt fotograficzny, komputer sugerujemy zabrać ze sobą do bagażu podręcznego. Należy wyraźnie oznaczyć wszystkie sztuki bagażu swoim nazwiskiem i adresem.